TECHNIKY ZDOBENIA

Zdobenie nechtov – ONE STROKE

ONE STROKE – v preklade “Jedným ťahom” je jednoduchý spôsob maľby unikátnych vzorov, prevažne kvetinových.

Techniku zatiaľ používajú hlavne v oblasti maľovania obrazov, avšak teraz sa stala populárnou aj v oblasti zdobenia akrylových a gelových nechtov. Zavedenie tohto štýlu, uľahčili umelci – obraz listov, kvetov, trávy, ovocia a iných predmetov len jedným ťahom štetca. Je to uloženie farby na plochu, respektíve, použitie štetca na vhodné rozostavenie farieb, lakovanie, farebné motívy. Efekt je tak zaujímavý, že jedným ťahom štetca nám umožňuje tieňovanie, výber a získavanie hĺbky niekoľkých tónov farby. Na túto metódu zdobenia nechtov sa používajú akrylové farby – POLYCOLOR, vďaka svojej konzistencii, vysokej pigmentácii a širokej farebnej palete.

Gélové nechty so zeleným práškom pod gélom, lakované technikou ONE STROKE

Metóda ONE STROKE využíva niekoľko druhov štetcov:

  1. Ploché štetce “on stroke”:Majú dlhšie štetiny a nie sú tak silné ako ostatné ploché štetce, ktoré majú ostrejšie hrany. Pred maľovaním treba štetec navlhčiť vodou a vysať ho do sucha papierovými utierkami. Používajú sa na maľovanie kvetov, púčikov a listov kvetov.
  2. Linery – linkovacie štetce:Môžeme s nimi maľovať tenké čiary, ako sú pásky, stopky, vínnu révu a popínavé rastliny. Štetec musí byť pred náterom očistený a navlhčený niekoľkokrát vo vode, a následne sa s ním berie farba.
  3. Ostatné štetce
    Vejárovité – pre farbenie a tieňovanie pozadia trávy.
    Šikmé – na maľovanie listov, púčikov a ďalších iných motívov.

    Skôr, ako sa začne s maľovaním nechtov zákazníčke, je potrebné vyskúšať si techniky na väčších plochách, a zapamätať si niekoľko základných rád:

1. Povrchy, ktoré majú byť maľované by mali byť čisté, bez akýchkoľvek rozdielov, znečisťujúcich látok a prachu.

2. Pred náterom presne určiť umiestnenie jednotlivých dielov, čím sa zabráni následným sklamaniam. Pokiaľ možno v predstihu pripraviť nákres na kus papiera.

3. Pokúsiť sa dôsledne nakresliť motívy tak, aby tvorili celok.

4. Po dokončení obrázku ochrániť zdobenie pred ošúchaním najlepšie finish gélom.