STAROSTLIVOSŤ O  RUKY A NECHTY

Druhy nechtov podľa tvaru

Pri pohľade na nechty si nezabudnite uvedomiť, že ich tvar je daný od narodenia. Čiže vlastnosti, ktoré z nich vyčítate boli človeku dané do vienka a preto sa niektoré prejavujú viac a iné menej. Ale čo je dané, je dané. Tu Vám ponúkame základné rozdelenie nechtov podľa tvaru.

Úzke nechty

Hovoria o človeku, že si od ľudí drží odstup. Svoj osud by mal človek rád vo vlastných rukách a rád by si ho zariadil po svojom. Väčšinou sú to vodcovské typy s vysokou inteligenciou. Nie sú veľmi poriadkumilovní. Veľa rozmýšľajú, študujú a radi menia veci okolo seba. Vytvárajú mnoho vecí, budujú, ale sú často tak zaneprázdnení, až sú nepozorní. V partnerskom vzťahu sú verní, ale i napriek tomu sa ich partner môže cítiť opustený a osamelý, pretože takíto ľudia pri práci často strácajú pojem o čase. Ľudia s úzkymi nechtami majú sklony k žalúdočnej nervozite a tým aj k problémom s trávením. Sú často hysterickí a psychicky nevyrovnaní.

Široké nechty

Nositeľom je veľmi silná osobnosť, ktorá na dosiahnutie svojich cieľov používa okrem rozumu aj intuíciu. Ide tvrdo za svojím cieľom. Takýto človek si verí, je úspešný nielen v práci, ale aj v súkromí. Potrebuje neustálu zmenu, nerád stojí na jednom mieste a preto i rád cestuje. Vyhľadáva zábavu a dobrodružstvo. Užíva si život naplno, ale keď sa zaľúbi je oddaný. Človek so širokými nechtami je náchylný na alergické ochorenia, no ohrozené je i hrubé črevo, obličky a srdce.

Mandľové nechty

Majú ľudia veľmi milí a priateľskí. Radi pomáhajú ostatným. V partnerskom vzťahu sú nadmieru citliví a veľmi oddaní. Sú rodinné typy s veľkou dávkou zodpovednosti. Svoje sny radi realizujú v oblasti umenia. Ku všetkému pristupujú zodpovedne. Majú sklony k cukrovke, nadváhe a ochoreniam kĺbov a ciev.

Dlhé nechty

Ľudia s takýmito nechtami sú pokojní, priateľskí a citliví. Zverené tajomstvo dokážu udržať a preto si vedia získať dôveru ľudí. Pri realizácii svojich plánov sú pomerne opatrní. Či už v práci alebo v súkromí, všetko si dokonale nechajú prejsť hlavou a veci si overujú. Ich výborná intuícia im umožňuje žiť bez veľkých zvratov a nezhôd. Veci okolo seba vidia v pravom svetle. Svojmu osudu sa nevzpierajú. Ak je necht nielen dlhý, ale aj široký, hovorí o sebectve. V partnerskom zväzku sú aj títo ľudia verní, pričom od svojho partnera vyžadujú to isté. Zo zdravotných problémov sa dokážu vystrábiť veľmi ľahko, ale majú sklon k poruchám látkovej výmeny, cukrovke. Môžu mať problémy aj s častými zápalmi močových ciest.

Krátke nechty

Títo ľudia bývajú nepokojní a plní úzkosti. Nezvládajú stresové situácie, ich nervozita sa veľmi stupňuje. Často si chcú presadzovať svoju pravdu a to neprimeraným hnevom, čím si veľa ľudí znepriatelia. Sú citliví na svoje súkromie, pričom v neskoršom veku uprednostňujú samotu. Keďže robia veľa vecí bez rozmyslu, doplácajú na ne. Ak si dokážete získať ich priazeň, budú milí a úprimní. V ich citoch môže prevládať žiarlivosť a snaha vlastniť. Majú často problémy so žalúdkom, trpia vredmi, vyšším tlakom a chudokrvnosťou.

Štvorcové nechty

Charakterizuje skôr chladnú bytosť, ktorá všetko robí po svojom a s ničím si nerobí starosti. Priateľom ponúka veľa, ale len za určitých okolností a tiež nie každému. Pre svoju vec dokáže urobiť maximum. Štvorcové nechty sú typickým znakom optimistov a ľudí majúcich zmysel pre humor. Mávajú pocit malátnosti, problémy s očami a migrény.