STAROSTLIVOSŤ O  RUKY A NECHTY

Masky, zábaly a kúry

Domáci zábal pre ručičky

Raz za čas, pre citlivejšie ruky aj niekoľkokrát do týždňa, je potrebné spraviť si domáci zábal na prírodné nechty. Na tento účel je dobré mať doma bavlnené rukavice a mikroténové vrecúška. Na noc si ruky dôkladne očistite a nakrémujte extra hrubou vrstvou mastného krému. Potom si opatrne navlečte bavlnené rukavice a šup do postele!

Ďalší recept je olivový olej s pár kvapkami citrónovej šťavy. Na ruky si navlečte mikroténové vrecúška a zabaľte do uterákov. Môžete použiť aj väčšie palčiaky, do ktorých sa vám ruky zmestia. Skvelý je aj nechtíkový zábal. Za hrsť sušeného nechtíka lekárskeho (dostanete v lekárni aj vo forme čaju) povarte 10 minút v 100 ml olivového oleja. Nechajte vychladnúť a aplikujte na ruky.

Parafínový zábal na ruky

Je vhodný ako na prírodné tak i na umelé nechty. V prípade prírodných nechtov, môžeme aplikovať 1 krát do týždňa, v prípade umelých nechtov 1x za 2týždne. Je to lokálna aplikácia tepla, kedy sa využíva odovzdávanie skupenského tepla pri tuhnutí tekutého parafínu. Ten tuhne pri teplote cca 55 °C. Rieši problémy so suchou zaťažovanou pokožkou rúk. Pokožka získava zamatový vzhľad, vyhladia sa vrásky, odstránia pigmentové a starecké škvrny.

Postup: Pred začiatkom práce dôkladne dezinfikujem ruky zákazníčky prípravkom Spitagel. Urobíme zákazníčke peeling rúk po dobu 5 minút. Následne opláchneme vo vlažnej vode. Takto pripravené ruky ponoríme do pripraveného zohriateho parafínu a následne po vytiahnutí obalíme do igelitového sáčku a navlečieme na ruky teplé rukavice. Takto zákazníčka relaxuje 30 minút. Po odstránení rukavíc a sáčkov, ruky už neoplachujeme, avšak prebytočný parafín vmasírujeme do rúk asi 5 minút, kým pokožka nezíska vyhladený vzhľad.

Olejové kúpele

Rovnako ako zábaly, aj kúpeľ je pre ruky blahodárnym oživením. V malom hrnčeku ohrejte olej (detský alebo olivový) na príjemnú teplotu a niekoľko minút si v ňom močte ruky. Takýto kúpeľ je dobrý nielen na ruky, ale posilňuje aj slabé a štiepavé nechty.

Peeling rúk

Peeling na ruky? Presne tak! Ako tvár či telo, aj ruky potrebujú z času na čas trochu oškriabať. Môžete použiť peeling, ktorý používate na tvár či telo, no na ruky by sa hodil hrubozrnnejší. Ten si môžete vyrobiť zmiešaním hrubej krupice, medu a mlieka. Po peelingu vždy prichádza hydratačno-regenerujúca časť.