TECHNIKY ZDOBENIA

Zdobenie nechtov – lakom


Zdobenie do mokrého laku

Už z názvu nám vyplýva, že sa jedná o lakovanie do mokrého, podkladového laku. Podkladový lak môže byť bezfarebný alebo farebný, kde sa musí dávať pozor, aby lak rýchlo neuschol, takže na takéto lakovanie sa nevolí rýchlo schnúci lak. Po nanesení podkladového laku, sa nanesie farebný lak podľa výberu buď bodkovaním, alebo jemným ťahom v ľubovoľnom smere. Lak sa automaticky rozleje a môže sa pomocou štetca, alebo zdobiacej paličky rozťahovať do ľubovoľných smerov, čím sa vytvárajú rôzne nádherné ornamenty. Doporučuje sa najskôr vyskúšať na neostro a potom, ak je konečný efekt podľa želania, môže sa toto lakovanie použiť následne na zákazníčkine nechty. Do vytvorenej vzorky sa môže poprášiť trblietavý prach, alebo použiť zdobiaci lak s tenučkým a dlhým štetcom, s ktorým sa toto zdobenie oživí. Na záver sa celé zdobenie pretrie priesvitným, rýchloschnúcim lakom s vysokým leskom.

Gélové nechty s gélovou francúzskou manikúrou s lakovaním do mokrého laku


Zdobenie na suchý lak

Zdobenie na suchý lak je jednoduchý a nevyžaduje si rýchlu prácu. Môžu sa vrstviť farby podľa toho ako to umožňuje plocha nechtu a náročnosť na vzor, ktorý sa ide robiť. Čím je vzor náročnejší, tým je práca časovo predĺžená. 
Medzi zdobenia do suchého laku patrí aj francúzska manikúra, ktorá pozostáva z lakovania špičiek bielym alebo farebným lakom. Pozor, takéto lakovanie je dosť náročné na oblúky, nie každá dizajnérka zvládne lakovanie francúzskej špičky jedným ťahom a bez korekčnej ceruzky, ktorá pravdaže pomôže.

Prírodné nechty s lakovanou francúzskou manikúrou